Szef Parlamentu Europejskiego w Solidarności

Jerzy Buzek będzie dziś gościem prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. Do wizyty w siedzibie związku przewodniczącego Parlamentu Europejskiego zaprosił szef „Solidarności” Piotr Duda. Spotkanie będzie okazją do przekazania Jerzemu Buzkowi zaproszenia do udziału w obchodach 31. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „S”. – Jerzy Buzek to wielki przyjaciel „S”. Przez wiele lat prowadził Krajowe Zjazdy Delegatów związku – mówi Piotr Duda. Ponieważ w tym roku przypada 30. rocznica pierwszego Krajowego Zjazdu Delegatów, Jerzy Buzek otrzyma również zaproszenie na wystawę w Sali BHP organizowaną z tej okazji przez NSZZ „S” i IPN. Tematem spotkania będą m.in. zaplanowane na 30 sierpnia uroczystości w Brukseli. Z inicjatywy Parlamentu Europejskiego i jego przewodniczącego Jerzego Buzka, jednemu z placów w bezpośrednim sąsiedztwie budynków Parlamentu Europejskiego zostanie w tym dniu nadane imię „Solidarności 1980”. Przewodniczący NSZZ „S” poinformuje także Jerzego Buzka o manifestacji, która odbędzie się 17 września we Wrocławiu. Pod hasłami „TAK dla europejskiej solidarności, TAK dla miejsc pracy i praw pracowniczych, NIE dla polityki cięć” w stolicy Dolnego Śląska demonstrować będą związkowcy z Polski i kilkudziesięciu krajów Europy. Tego dnia we Wrocławiu spotykają się unijni ministrowie finansów. Organizatorem protestu jest Europejska Konfederacja Związków Zawodowych. Spotkanie odbędzie się w środę 10 sierpnia w siedzibie Komisji Krajowej (ul. Wały Piastowskie 24, II piętro, Biuro Przewodniczącego KK). Początek o godz. 9.00. Bezpośrednio po spotkaniu zapraszamy na briefing prasowy z udziałem Jerzego Buzka i Piotra Dudy, który odbędzie się przed salą prezydialną.