Naszą siłą jest liczebność, rządzący czują respekt do silnych – zapisz się na demonstrację !!!

W poniedziałek, 17 grudnia przed gmachem Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się manifestacja będąca kolejnym etapem przygotowań do generalnego strajku solidarnościowego w regionie.
Decyzję o manifestacji podjął Międzyzakładowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy Regionu Śląsko-Dąbrowskiego.

Celem manifestacji jest przekazanie najwyższemu przedstawicielowi rządu RP w województwie, czyli wojewodzie śląskiemu petycji do premiera rządu RP Donalda Tuska, w której m.in Komitet żąda natychmiastowego przystąpienia do rozmów na temat postulatów MKPS.
W manifestacji wezmą udział przedstawiciele wszystkich czterech central związkowych wchodzących w skład MKPS. Liczny udział członków Związku w akcji jest niezbędny by zademonstrować, jak szerokim poparciem cieszy się planowany generalny strajk solidarnościowy w naszym regionie. Naszą siłą jest liczebność. Rządzący czują respekt do silnych, słabych lekceważą! Dlatego musimy pokazać naszą siłę. Musimy jeszcze przed świętami mocnym akcentem przypomnieć rządzącym, co będzie się działo po Nowym Roku, jeśli nadal będą ignorować pogarszającą się sytuację gospodarczą i społeczną w naszym regionie.

W Koksowni Przyjaźń Sp. z o.o. zapisy na demonstrację przyjmowane są w siedzibie zwiazku budynek PROMYK pokój nr 9. Wyjazd na demonstrację nastapi w poniedziałek 17 grudnia 2012 roku o godz. 14.00 z parkingu Koksowni.  APELUJEMY O LICZNY UDZIAŁ W DEMONSTRACJI !!!