BTS – Spór zbiorowy

W SPÓŁCE  BTS SP Z. O.O. TRWA SPÓR  ZBIOROWY .!!!

Niestety – związkom zawodowym działającym w Spółce BTS Sp. z o.o. w dalszym ciągu nie udało się podpisać porozumienia z Zarządem Spółki w sprawie polityki płacowej na 2017 rok. Spółka BTS Sp. z o.o. jest Spółką z Grupy Koksowniczej, wydzieloną w 2000 roku ze struktur Koksowni Przyjaźń,  w której 100% udziałów ma JSW KOKS S.A. Niestety  mimo wcześniejszych zapewnień, zarówno Zarządu Spółki,  jak również właściciela tj. JSW KOKS S.A., że mimo trudnej sytuacji finansowej w całej Grupie JSW KOKS S.A. ,  wynagrodzenia pracownicze zostaną utrzymane  przynajmniej na poziomie 2016 roku, to pracownikom Spółki BTS Sp. z o.o. nie  wypłacono do dnia dzisiejszego Nagrody z okazji Świąt Wielkanocnych, pracownicy nie otrzymali również Nagrody z okazji Dnia Transportowca oraz niezrealizowany został dodatkowy odpis na ZFŚS. W takiej sytuacji zarówno  Solidarność jak  i pozostałe związki zawodowe nie miały innego wyjścia i zmuszone zostały do wejścia w spór zbiorowy z pracodawcą, aby bronić wynagrodzeń pracowników Spółki BTS Sp. z o.o. , którzy czują się pokrzywdzeni i oszukani, zarówno przez Zarząd, jak również właściciela.  W ramach sporu zbiorowego w dniu 8 sierpnia 2017 roku mają odbyć  się mediacje z udziałem mediatora. Mamy nadzieję, że uda się dojść do porozumienia z Zarządem BTS Sp. z o.o. , ponieważ w przeciwnym razie związkom zawodowym pozostaną tylko rozwiązania siłowe, czyli referendum strajkowe i w konsekwencji strajk, a na tym chyba nikomu nie zależy.
 Ostrzegamy pracodawcę, że  atmosfera wśród pracowników Spółki BTS Sp. z o.o. jest napięta i bardzo nerwowa i w przypadku nie podpisania porozumienia płacowego, może dojść w  do niekontrolowanych protestów pracowniczych, ze strajkiem włącznie.