Śląsko-dąbrowska „Solidarność” przekaże 100 tys. zł na wsparcie służby zdrowia w regionie

Śląsko-dąbrowska Solidarność przekaże 100 tys. zł na wsparcie służby zdrowia w regionie, m.in. na zakup maseczek, odzieży ochronnej i środków dezynfekcji. Szef regionalnej „S” Dominik Kolorz zaapelował do członków związku o wsparcie pracowników ochrony zdrowia, pomoc seniorom i osobom w kwarantannie.
„W tym trudnym czasie potrzebujemy solidarności. Takiej, która nie jest sprowadzana do roli historycznego hasła na sztandarach, ale rzeczywistą ideą, która nas wszystkich łączy. Zwracam się z gorącym apelem do wszystkich organizacji związkowych NSZZ Solidarność w całym naszym regionie o wzajemną pomoc, a przede wszystkim o wsparcie tych, którzy znaleźli się na pierwszej linii walki o powstrzymanie epidemii koronawirusa” – napisał w piątkowym apelu szef największej w Polsce regionalnej struktury „S”.
„Mam tu na myśli w głównej mierze ratowników medycznych, pracowników szpitali zakaźnych, pracowników sanepidów, ale w tej walce w różnym stopniu uczestniczą wszyscy pracownicy służby zdrowia. Oni pokazują, że ich zawód to nie tylko praca, ale właśnie służba. Pełnią ją w warunkach niezwykle trudnych, narażając zdrowie i życie. Potrzebują naszej solidarności, naszej pomocy. Liczy się każdy gest, słowa wsparcia, słowa wdzięczności. Ale bardzo potrzebna jest też pomoc materialna i rzeczowa” – wskazał Dominik Kolorz.
Za pilną sprawę uznał również wsparcie dla osób objętych kwarantanną oraz dla seniorów, szczególnie narażonych na zdrowotne i społeczne skutki epidemii. „Zwracam się do Was o zorganizowanie pomocy m.in. w zakupach i opiekę oraz dobre słowo dla wszystkich tych ludzi, którzy dziś potrzebują Waszej pomocy” – napisał do członków związku przewodniczący.
Niezależnie od decyzji zarządu regionalnej „S” o przekazaniu 100 tys. zł na wsparcie służby zdrowia, Kolorz zaapelował do wszystkich organizacji związkowych w regionie o podjęcie wysiłku zorganizowania takiej pomocy i wsparcia na swoim terenie.
„Oczywiście najpierw potrzebne jest rozeznanie potrzeb. Możecie samodzielnie skontaktować się ze szpitalami zakaźnymi i sanepidami na swoim terenie, z kolegami z Solidarności w służbie zdrowia, i zapytać o ich najpilniejsze potrzeby. Pytania o konkretne wsparcie możecie kierować również do Regionalnego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ Solidarność w Katowicach lub Zarządu Regionu” – poinformował szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności.
„Z doświadczenia związkowego wiecie doskonale, że razem, wspólnie łatwiej jest przezwyciężyć trudności, niż działając w pojedynkę. Liczę na Waszą solidarność i w nią wierzę” – podsumował swój apel Kolorz.

źródło: http://www.solidarnosckatowice.pl/