Piotr Duda nowym przewodniczącym Solidarności

Piotr Duda został wybrany na stanowisko przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ Solidarność. Za jego kandydaturą głosowało 166 delegatów krajowego zjazdu związku. Kontrkandydata, dotychczasowego szefa Solidarności Janusza Śniadka poparło 139 delegatów.
– Jestem wzruszony i dumny. Dziękuję, że zaufaliście mi i że chcecie realizacji programu, który przedstawiłem w swoim wystąpieniu. Będzie on realizowany punkt po punkcie. Ja słowa dotrzymuję – zapewnił nowy szef Solidarności.Piotr Duda podziękował Januszowi Śniadkowi za współpracę. – Zapraszam was wszystkich do współpracy na rzecz naszego ukochanego związku zawodowego. Bez wyjątku. Od poniedziałku rozpoczynamy ciężką pracę. Mam nadzieję Janusz, że zostaniesz z nami w związku. Ja bardzo tego chcę – podkreślił Duda, zwracając się do dotychczasowego przewodniczącego Solidarności.
Janusz Śniadek pogratulował Piotrowi Dudzie zwycięstwa. – Życzę ci, bez żadnych podtekstów, abyś spełnił w jak największym stopniu – bo w całym to jest niemożliwe – te wszystkie nadzieje i oczekiwania, które pokładają w tobie te osoby, które głosowały na ciebie – powiedział Śniadek. Podziękował tym, którzy glosowali na niego. – Wierzę, że to co się dzieje, będzie dobre dla Solidarności – dodał Śniadek.- Głosy oddane na mnie i na Janusza, to głosy oddane na naszą ukochaną Solidarność – zakończył Piotr Duda. czytaj wiecej…