Powołano nowy Zarząd JSW KOKS S.A.

W dniu 18 maja 2016 r. nastąpiły zmiany w zarządzie Spółki. Rezygnacje z pełnionych funkcji złożyli Bogusław Smółka oraz Henryk Kolender. W skład Zarządu Rada Nadzorcza JSW KOKS S.A. powołała Janusza Adamczyka na stanowisko Prezesa Zarządu, Mariusza Soszyńskiego na stanowisko Członka Zarządu ds. Produkcji i Techniki oraz z dniem 1 czerwca Iwonę Gajdzik-Szot na stanowisko Członka Zarządu ds. Ekonomicznych

Janusz Adamczyk od 1979 roku pełnił funkcje Prezesa Zarządu spółek wchodzących w skład największych polskich grup kapitałowych. Był Prezesem Zarządu HK Grupa Kapitałowo-Inwestycyjna SA (Huta Katowice), TP INVEST Sp. z o.o. (Telekomunikacja Polska),  KGHM Ecoren S.A. (KGHM Polska Miedź). Ponadto pełnił funkcje Prezesa Zarządu m.in. w Walcowni Metali Nieżelaznych Sp. z o.o., WMN Łabędy S.A. w Gliwicach. Od 2014 roku Dyrektor Departamentu Zarządzania Projektami w KGHM Polska Miedź S.A.
Z wykształcenia jest matematykiem. Ukończył Uniwersytet Wrocławski. Dodatkowe kwalifikacje zdobywał na licznych studiach podyplomowych, kursach i szkoleniach z zakresu zarządzania, finansów oraz restrukturyzacji.

Iwona Gajdzik-Szot jest z wykształcenia magistrem prawa, ukończyła studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Od 2014 roku Starszy Menedżer ds. Bankowości Międzynarodowej w HSBC Bank Polska S.A. Odpowiedzialna za budowanie i rozwój współpracy z międzynarodowym klientem korporacyjnym. W swojej karierze zawodowej związana m.in. z Deutsche Bank PBC S.A., Fortis Bank Polska S.A., Bankiem Handlowym w Warszawie oraz Powszechnym Bankiem Gospodarczym S.A. Dodatkowe kwalifikacje zdobywała biorąc udział w licznych szkoleniach, kursach i warsztatach z zakresu finansów oraz bankowości.

Mariusz Soszyński od 2005 roku związany z Koksownią Przyjaźń, potem JSW KOKS S.A., zajmował stanowiska kierownicze na wydziałach produkcyjnych. Absolwent Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz studiów podyplomowych na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Ukończył kursy i szkolenia z zakresu zarządzania.