ŻĄDAMY DODATKOWEJ REKOMPENSATY ZA UDZIAŁY DLA PRACOWNIKÓW SPÓŁEK CÓREK I EMERYTÓW !!!

W związku z rozpoczęciem przez Koksownię Przyjaźń Sp. z o.o. procedury przekształcenia się w Spółkę Akcyjną NSZZ ,,Solidarność” Koksowni Przyjaźń Sp. z o.o. wystąpił z pismem do Zarządu Koksowni Przyjaźń o podjęcie rozmów w sprawie wypłaty ewentualnej rekompensaty finansowej dla naszych pracowników Spółek ,,córek” i emerytów w związku z tym, że Minister Grad i JSW S.A. pozbawiła ich prawa do Akcji Serii ,,C” i  stracili oni znacznie finansowo w stosunku do swoich kolegów z Koksowni Przyjaźń, którym dano prawo zamiany swoich udziałów na akcje JSW S.A.

Poniżej zamieszczam treść pisma.

Dąbrowa Górnicza 26.06.2012 r.

Prezes Koksowni Przyjaźń Sp. z o.o.

Pan Edward Szlęk

Międzyzakładowa Organizacja Związkowa   NSZZ ,,Solidarność” Koksowni Przyjaźń Sp.  z  o.o. w Dąbrowie Górniczej w związku z zainicjowaniem procedury przekształcenia  spółki Koksownia Przyjaźń Sp. z o.o. w spółkę Koksownia Przyjaźń S.A.  oczekuje od Zarządu Koksowni Przyjaźń Sp. z o.o. podjęcia rozmów dotyczących uzgodnienia formy i wysokości rekompensaty dla udziałowców ( pracowników Spółek córek i emerytów) którzy, nie wyraziliby chęci przystąpienia do Koksowni Przyjaźń S.A.  Nadmieniamy, że wartość bilansową jednego udziału, która wynosi 1.124,95 zł. traktujemy jako minimum, czyli kwotę od której, zgodnie  z deklaracją  Prezesa JSW S.A. Pana Jarosława Zagórowskiego  złożoną w obecności Pani Mecenas Izabelii Żyglickiej, która w tej sprawie miała przygotować odpowiednie porozumienie, zaczniemy negocjacje.   NSZZ ,,Solidarność” Koksowni Przyjaźń Sp. z o.o. oczekuje od  Zarządu Koksowni Przyjaźń Sp. z o.o. podjęcia takiej decyzji, która chociaż częściowo zrekompensuje  naszym pracownikom, to że niesprawiedliwie zostali oni pozbawieni prawa do akcji Serii ,,C” JSW S.A.