Solidarność rozpoczęła akcję zbierania podpisów !!!

20130914_00_pl_warszawa_manifestacja_dosc-lekcewarzenia-spoleczenstwaRozpoczęła się zbiórka podpisów pod petycją o samorozwiązanie Sejmu. 14 września podczas wielkiej manifestacji w Warszawie przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność – Piotr Duda ogłosił, że kolejnym etapem akcji będzie zbieranie podpisów pod petycją o samorozwiązanie Sejmu. Zbiórka właśnie ruszyła.
Poniżej prezentujemy list Przewodniczącego.

Koleżanki i Koledzy!

Manifestacja pokazała nie tylko naszą siłę i determinację, ale również – a może przede wszystkim – ogromne poparcie i zaufanie społeczeństwa, które oczekuje zmian.
To pokazuje, że „Solidarność” i pozostałe związki zawodowe są dzisiaj jedyną realną siłą zdolną do przeciwstawienia się złej polityce prowadzonej w Warszawie na ulicy Wiejskiej.
To duże zobowiązanie. Nie wolno nam go zawieść.
Podczas finału akcji „Dość lekceważenia społeczeństwa” 14 września ogłosiliśmy na Placu Zamkowym, że będziemy zbierać podpisy pod petycją o skrócenie kadencji Sejmu, potocznie nazywaną też petycją o samorozwiązanie Sejmu. Nadszedł czas, aby z całą mocą uruchomić tę akcję.
Petycja z formalnego punktu widzenia nie ma mocy prawnej. To znaczy, że nie jest dla posłów wiążąca. Ale jeśli uda nam się znaczącą liczbę podpisów, politycy nie będą mogli zignorować tego głosu. Dlatego warto zaangażować się w to przedsięwzięcie, bo będzie to ważny środek nacisku na władzę, która prędzej czy później musi zacząć słuchać swoichobywateli.
Zwracam się do wszystkich struktur naszego Związku, naszych sympatyków, do organizacji, stowarzyszeń, inicjatyw obywatelskich oraz do wszystkich, którzy chcą zmiany obecnej władzy, o poparcie naszej akcji. Petycję z listą na podpisy można pobrać z naszej internetowej strony głównej (link poniżej) w formie elektronicznej lub bezpośrednio w Zarządach Regionów NSZZ „Solidarność”.

Ze związkowym pozdrowieniem
Piotr Duda

Członkowie Naszego Związku mogą składać podpisy na wniosku w siedzibie NSZZ Solidarność – budynek promyk pok. Nr.7 , albo bezpośrednio u Przewodniczących Wydziałowych.

Wniosek o skrócenie kadencji Sejmu